Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

Atatürk Bulvarı, Çırkan Mah., Konacık Çarşısı No:16/C Bodrum
Muğla, 48470

+902523170059

Voltaj Tasarim is an architectural, interior and graphics design company basen in both İstanbul and Bodrum. 

Voltaj Tasarım İstanbul ve Bodrum'da faaliyet gösterim mimari, iç mimari ve grafik tasarım stüdyosudur. 

Screen Shot 2017-01-03 at 13.46.48.png

Blog

Bizimle ilgili haberleri blogumuzdan takip edebilirsiniz.

DH EVİ I DH HOUSE

Murat Suren

Bodrum Yalıkavak mevkiinde, geniş açıklıkları ile uçsuz bucaksız deniz manzarasını kucaklayan 130 m2 lik bir konut projesidir.

Mevcut halinde 3+1 kullanıma sahip olan daireyi, tüm hacmi bir bütün olarak ele alarak oda sayısını azaltmaya ve mümkün olan en az seperasyonla mekan derinliğini korumaya karar verdik. Bu bağlamda mekanlara farklı tasarım önerileri ile yaklaşmak yerine, tasarım çalışmalarımızı rafine ederek birkaç fikri temel almayı ve tüm mekan çözümlerini bu fikirler doğrultusunda tasarlamayı uygun bulduk.

Renk ve doku seçimlerimizi doğal tonlarda ve tamamen doğal malzemelerden yaparak manzaranın mekan içindeki etkisini daha da vurgulu hale getirmeyi amaçladık.

HAAS HOUSE İs a 130m2 summer house, in Yalıkavak district of Bodrum, facing the never-ending sea view. 

Existing house had 3 bedrooms and 1 living room, but we evaluated the entire space as whole and decided to reduce the numbers of rooms. Using less separation through spaces we tried to maintain the depth of the space. Following the single space idea, we didn’t need different design ideas for different rooms. We evaluated the design approaches we had for the space and decided to go with just a few of them.

We chose to use natural colours and textures, using natural materials, to emphasize the scenery’s effect to the interior.

Yeni Projemiz I Our New Project : ELIA BLUE

Murat Özder

Elia Blue projesi Bodrum- Yahşi’ de konumlanmaktadır. Toplamda 1980 m2 inşaat alanına sahip 9 birim 5123 m2 arsa üzerine inşa edilmektedir. Proje alanı, Bodrum’ un en uzun plajına 50 m mesafede olup; çam, zeytin, okaliptus ve karabiber ağaçlarıyla mavi ve yeşilin kombinasyonunun doğal olarak sağlandığı bir bölgededir. Projenin tasarımına başlarken çıkış noktamız yerel dokuyu ve modern mimariyi bir araya getirmekti. Geleneksel yapı tarzına göre tasarlanmış, yerel dokuyu temsil eden taş kütle, eski ve yeni birleşimini vurgulamak için brüt beton kabuk ile birleşmektedir. Beton kabuğu destekleyen çelik kolon da tasarıma estetik bir katkı sağlamaktadır. Her birim zemin ve 1. Katta birer adet olmak üzere toplam 2 konuttan oluşmaktadır.  Her daire 90 m2 olup; herbirinde açık mutfak, salon, 2 yatak odası, 1 banyo, 1 ebeveyn banyosu ve 1 teras bulunmaktadır. Doğal malzemelerin kullanımı, minimal tasarım özellikleri ve açıklıklar, iç mekanda geniş, taze ve dinamik bir his yaratmaktadır. 

Elia Blue is located in Yahşi district in Bodrum, Muğla. Total area is 55143 sqf where 9 units of building is erected on 21312 sqf area. The site of the project is 50 meters inland from the longest beach in Bodrum and includes pine, olive, eucalyptus, pepper trees, where beautiful combination of blue and green is provided naturally. While designing the project, the main idea was to combine local texture and modern architecture.  Stone mass, which designed in respect of the traditional construction style, representing the local texture is combined with a brutal concrete shell to emphasize the collaboration of the old and new. The bearing steel column which used to support the concrete shell, also became an aesthetic addition to the design. Each unit consists two separate dwellings, one in the ground and another in the 1st floor. Each flat is 968 sqf including an open plan kitchen-living room, 2 bedrooms, 1 bathroom, 1 ensuit bathroom and terrace/balcony. Use of natural materials, minimal design features and the openings, bring a wide, fresh and dynamic feeling in the interior. 

Eğlenceli ve Yetenekli Üniversite Stajyeri Arıyoruz!

Murat Özder

stajyer

Bodrum ofisimizde çalışmak üzere;

  • Üniversitelerin Mimarlık ve İç Mimarlık  bölümlerinde okuyan,
  • Bağımsız, hızlı, rafine ve geniş kapsamlı düşünebilen,
  • Öğrenmeye hevesli, sorumluluk sahibi,
  • Tasarıma ilgisi olan,
  • Araştırma yapmayı seven,
  • Takım çalışmasına yatkın,
  • Autocad, sketchup, 3D Max ve photoshop  programları hakkında bilgi sahibi olan, 
  • Staj süresi boyunca Bodrum'da ikamet edebilecek

Firmamız bünyesinde stajyer olarak görev alacak takım arkadaşları arıyoruz. Staj başvurusunda bulunmak için cv veya portfolyonuzu team@voltajtasarim.com adresi üzerinden staj yapmak istediğiniz tarihleri de belirterek bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Murat Özder

30 Ağustos, kazanmak için bir neslin kendini feda ettiği büyük zafer, bir milletin uyanışı ve dirilişidir. 

Bağımsızlık ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, tüm kahraman gazi ve şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyor, görevleri başında olan kahraman Türk Askerlerinin ve tüm Türk Halkının Zafer Bayramını gururla kutluyoruz. 

Elia Country Villas

Murat Suren

Mimari ve iç mimari tasarımını üstlendiğimiz "Elia Country Villas"  projesi Bodrum Çırkan mevkiinde yer alıyor. Geniş açıklıkları ile doğayı kucaklayan mimarisi, iç mekan tasarımı ve malzeme kullanımıyla yaşamınıza yeni bir soluk getirecek projemiz Aralık 2016 da tamamlanıyor. 

Toplam 13.740 m2 alanda, doğal arazi dokusunu bozmadan yüz yıllık zeytin ağaçları arasında tasarlanan Elia Country Villas, birbirinden bağımsız, 119 ila 147 m2 arasında değişen kullanım alanlı, 15 birimden oluşmaktadır. Her birimin 550 ila 850 m2 arasında değişen müstakil bahçe kullanımı vardır. Kullanımı kolay ve konforlu bir yaşam için kurgulanan iç mekanlar, yaşamınızdaki tüm gereksinimlere karşılık verecek şekilde tasarlanmıştır.

+BİR : APARAT MAG

Murat Özder

aparat

Voltaj olarak yenilikçi ve iyi tasarımın dünyayı değiştirebileceğini biliyoruz, bu yönde çalışan tasarımcıları, yaratıcı insanları destekliyoruz ve Aparat onlardan biri. 

Aparat 2014’te kurulmuş bir portfolyo dergisi. Genellikle dünyanın çeşitli yerlerinden tanınan, yeteneğiyle ön plana çıkan ve duyulmayı her şekilde hakeden insanları konu alan bir dergi. Alışmışın aksine katlanabilen bir yapıya sahip olan ve deneyimiyle okuyucularının beğenisini kazanan basılı bir platform. Aparat aylık olarak çıkıyor ve 1000 adet kopyayla Türkiye’de ve yurtdışında okuyucularıyla buluşuyor. Her ay farklı temayla yaptığı çekimler, skype, telefon veya yüz yüze gerçekleşen röportajlar her makaleye ayrı bir renk katıyor.

Zevkle takip ediyoruz ve bizde o şanslı okuyuculardan biri olarak her kopyasını Bodrum ofisimizde bulunduruyoruz.  Internet sayfalarını mutlaka ziyaret edin. ( link : APARAT MAG )

Oranio, Yalıkavak

Murat Suren

Oranio Evleri, Yalıkavak’ın muhteşem doğasını kucaklayan konumu, panoromik manzarayı tamamen mekanın icine taşıyan geniş açıklıkları ile bize iç mekanları tasarlarken ilham kaynağı oldu. 

Voltaj Tasarım olarak, ham ve doğal malzemeleri kullanmaya özen gösterdiğimiz çalışmamızda, yapıyı da iç tasarıma katkı sağlayan bir eleman olarak kullanmaya ve mümkün olduğunca beton dokusunu mekan içine taşımaya özen gösterdik. 

Geniş ortak alanlar ile aileyi bir araya toplayacak mekanlar tasarlarken bir yandan da kişisel alanların konforlu ve sıcak hacimler olmasına özen gösterdik.

Oranio Homes’ architectural aspects inspired us during design of the interior, with its location that embraces the spectacular nature of Yalikavak, and wide openings bringing the panoramic view completely inside.

We acknowledged the building elements as contributors to the interior design by conserving the concrete structure inside as much as possible while also using raw and natural materials.

We designed spaces that will gather the family together and comfortable and warm personal spaces.

Theatron, Bodrum

Murat Suren

Voltaj Tasarım olarak mimari, iç mimari ve kurumsal kimlik tasarımını üstlendiğimiz " Theatron Bodrum " Çırkan mevkiinde geniş bir yamaç üzerinde konumlanmış 19 bağımsız birimden oluşmaktadır.

Taşıyıcı sistem vadi manzarasını kucaklayan geniş açıklıklar oluşturacak şekilde tasarlanırken aynı zamanda kullanıcı gereksinimlerine göre dönüşümü kolay hacimler oluşturmak amaçlanmıştır. Arazi yapısından ilham alarak organik ve keskin hatlar bir arada kullanılmış ve ana kütle oluşturulmuştur.

Bina kabuğuna sadık kalarak tasarlanan iç mekanlarda her hacim tek tek ele alınıp ortak yaşama ve mahremiyet alanlarına aynı anda erişilebilen birimler oluşturulmuştur.

Theathron Bodrum includes 19 fully detached luxury villas. The wide openings, which were created via the structure, can be easily converted according to the user’s needs. The terrain inspired the architectural design with its sharp angular and organic features.

The housing interior was designed with respect to the shell of the building itself. All elements were designed and built particularly for this project and custom-made by the local dealers. Using sharp edges and striking bright colors collaborating with the furnishings’ simplistic design, every space has a different ambient emphasis to its function.